Enter your keyword

Diskalkuli Derneği, Muş Alparslan Üniversitesi'nde görev yapan bir çok akademisyen ile beraber 2017 yılında Muş ilinde kurulmuştur. Diskalkuli Derneği, Türkiye'de diskalkuli alanında…

Devamı için
Processed with VSCO with c1 preset

DİSKALKULİYE DAİR FARKINDALIK

Toplumda ve eğitim camiasında Diskalkuliye dair farkındalığın oluşmasını, ve diskalkuliye dair bilimsel veriler ışığında hareket edilmesini istiyoruz.

ERKEN YAŞTA TANILAMA

Diskalkuliye sahip çocukların erken yaşta tanılanmasını ve
performanslarının belirlenmesi için güvenilir ve geçerli ölçme araçlarının geliştirilmesi için çaba gösteriyoruz.

EĞİTSEL MÜDAHALE

İyileştirici eğitsel müdahalelerin geliştirilmesini ve öğretmenlerin mevcut eğitsel müdahaleleri etkili bir şekilde uygulanması için eğitimler düzenliyoruz.

EBEVEYN AKTILIMI

Diskalkuliye sahip çocukları olan ebeveynlerin öğrenme sürecine katılımlarının sağlanması istiyoruz.

ADVISORY

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit, sed diam nonummy nibh euismod tincidunt ut laoreet dolore magna aliquam

TAX SERVICES

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit, sed diam nonummy nibh euismod tincidunt ut laoreet dolore magna aliquam

Biz Kimiz?

Hakkımızda Kısaca Bilgilendirelim
Derneğimiz ne zaman kuruldu?
Tarihçe

Diskalkuli Derneği, Muş Alparslan Üniversitesi'nde görev yapan bir çok akademisyen ile beraber 2017 yılında Muş ilinde kurulmuştur. Diskalkuli Derneği, Türkiye'de diskalkuli alanında ilk ve tek dernektir.

Derneğimiz kimler tarafından kuruldu?
Altyapı

Akademisyenlerin kurmuş olduğu bir dernek olmak ile birlikte aynı zamanda mevcut altyapısında Özel Eğitim Alanında bir çok özel eğitim uzmanı, matematik öğretmeni ve sınıf öğretmeni bulunmaktadır.

Eğitimin detayı nelerdir?
Eğitim

Eğitim teorik ve uygulama olmak üzere iki aşamadan oluşacaktır. Teorik aşama uygulama aşamasının alınması için zorunludur. Eğitimin yüzyüze olan uygulama aşaması ise toplamda 13 ders saatinden oluşmaktadır.

EĞİTİMCİLERİMİZİN YORUMLARI

Eğitimlere Katılan Eğitimcilerden Bizim Hakkımızda Yorumlar