Akademisyenler, özel eğitim uzmanları, okul öncesi eğitmeni, matematik öğretmenleri, sınıf öğretmenleri ve psikolojik rehberlik ve danışmanlık yapanlardan oluşan bir çok gönüllü ile ekip olarak ortak hedeflerimiz doğrultusunda çalışmak üzere bir araya geldik.

Ekibimiz her geçen gün yeni çalışmalara imza atmaya ve büyümeye devam ediyor. Yapacak çok daha fazla projelerimiz ve sesimizi duyuracağımız çokça yer var.

Diskalkuli eğitimi alanında uzman ve etkili bir kadro ile birlikte çalışma fırsatı sunuyoruz! Bir ekip olarak birlikte çalışarak büyük şeyler başarabileceğimize ve diskalkulisi olan bireylerin yaşamlarına önemli bir katkı sağlayabileceğimize inanıyoruz.

Kadromuz: Deneyimli ve profesyonel!

Bir temsilci olarak, diskalkulisi olan bireyler için daha etkili eğitim müdahaleleri oluşturmak üzere alanında uzman akademisyenler ve eğitimcilerden oluşan bir ekiple yakın çalışma fırsatına sahip olacaksınız.

Kişisel gelişiminize katkıda bulunabilecek ve alan deneyiminizi hızlı bir şekilde genişletme imkanı bulacaksınız.

Ayrıca derneğimizden 3 aylık ücretsiz diskalkuli eğitmeni eğitimi sunuyoruz..

Hedefimiz: Küresel bir farkındalık ve fayda

Diskalkuli Derneği olarak, diskalkulinin dünyanın her yerindeki bireyleri etkileyen küresel bir sorun olduğunu biliyoruz. Bu nedenle, nerede olurlarsa olsunlar ihtiyaç sahiplerine destek ve kaynak sağlayabilmek için her ülkede en az bir temsilcimiz olması konusunda kararlıyız.

Çalışma arkadaşlarımız ekip ruhuyla hareket ederek diskalkulik bireylerin eğitimi için materyaller, bilimsel makaleler üretmeye ve eğitim programları hazırlayarak bu eğitimleri ihtiyacı olan herkese ulaştırmaya gayret ediyor.

 

Merkezimiz: Türkiye

2017 yılında Muş’ta başlayan faaliyetimiz Türkiye’nin dört bir yanına yayılmış durumda.

Bugün bir çok ilde dernek üyelerimiz ve temsilcilerimiz bulunmakta olup paylaşımlarımız ve etkileşimlerimiz neticesi hızlı ve yaygın çalışmalar üretme imkanına sahibiz.

Diskalkuli alanında Türkiye’nin ilk ve tek derneği olmakla birlikte akademik ve mesleki bağlantılarımız dünyanın pek çok ülkelerini kapsamaktadır.

Çalışmalarımızı hızlandırmak, daha verimli hale getirmek, Türkiye’de ve dünyada daha yaygın etki oluşturabilmek adına daha fazla takım arkadaşına ihtiyacımız var. 

Şartlarımız

1- Diskalkuli Derneği üyesi olmak.

2- Özel eğitim, sınıf, matematik, PDR veya okulöncesi öğretmenliği branşlarında öğretmen olmak.

3- Derneğimiz tarafından verilecek olan 3 aylık ücretsiz diskalkuli eğitici eğitimini almış olmak.

4- Diskalkuli Derneği tarafından belirlenen program çerçevesinde ilgili ilde-ilçede faaliyetler gerçekleştirmek.